راه اندازی مجدد دستگاه ماموگرافی مركز تصويربرداري بيمارستان
به گزارش «روابط عمومي» بيمارستان، دستگاه ماموگرافی مركز تصويربرداري بيمارستان شهيد مصطفي خميني مجددا راه اندازي شد.
دستگاه ماموگرافی مركز تصويربرداري بيمارستان شهيد مصطفي خميني پس از رفع مشكلات و معايب فني و دريافت تصاوير جامع و كامل ديجيتال، جهت ارتقای کیفیت ارایه خدمات به مراجعين گرامي و تشخیص زود هنگام بیماری ها و توده های پستانی در بیماران، راه اندازي مجدد گرديد.
ماموگرافی مجموعه ای از تصاویر رادیوگرافی اشعه ایکس به صورت دوبعدی و سیاه و سفید است كه می تواند ناهنجاری های کوچکی در بافت پستان در حد نیم سانتی متر را مشخص کند. با استفاده از اين دستگاه و تصاویر جدید، تصاویر اشعه ایکس بصورت فایل کامپیوتری دیجیتال، ذخیره می شود و به متخصصین رادیولوژی امکان بزرگنمایی یا تنظیم تیره و یا روشن کردن تصاویر جهت بررسی ناهنجاری هایی که به صورت معمول دیده نمی شود را می دهد. استفاده از این دستگاه با آخرین تکنولوژی روز دنیا سبب کاهش میزان اشعه دریافتی و کاهش درد مددجو هنگام ماموگرافی می شود.
از ماموگرافی می توان برای غربالگری و تشخیص انواع بیماری های سینه مانند سرطان این ناحیه و بررسی علل درد، توده و ترشحات در قسمت پستان بهره گرفت و با تشخیص به موقع سرطان پستان، مرگ و میر ناشی از شدت بیماری را کنترل کرد و کاهش داد. این روش شامل انجام رادیوگرافی از بافت نرم پستان به منظور ارزیابی توده ها، ضایعات و در نهایت شناسایی سرطان پستان است
ماموگرافی برای شناسایی و تشخیص سرطان پستان و به منظور ارزیابی توده های قابل لمس و ضایعات غیر قابل لمس پستان، مورد استفاده قرار می گیرد افزود: انجام ماموگرافی و غربالگری های منظم نقش اساسی در تشخیص به موقع و درمان سرطان های سینه در بانوان را دارد.
تصاویر ماموگرافی دیجیتال در کمتر از ۱۰ ثانیه آماده شده و این در حالی است که در ماموگرافی آنالوگ این زمان بین ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشیده است. کاهش زمان دسترسی به اطلاعات قبلی پرونده، افزایش میزان دقت اطلاعات، ارایه خدمات بهتر به بیماران، تسریع در ارایه خدمات و در نهایت افزایش رضایتمندی بیماران را از جمله مزیت های این سیستم برشمرد.
سرطان سینه شایع‌ترین بیماری در بین زنان است که با راه اندازی دستگاه مذکور در این مرکز می‌توان در راستای پیشگیری، تشخیص زودهنگام و درمان به موقع سرطان سینه گام های موثری برداریم. هر اقدامی در راستای پیشگیری از بیماری‌ها و یا تشخیص زود هنگام کمک به رشد و سلامت جامعه می‌باشد، انجام ماموگرافی برای زنان بالای ۴۰ سال هر دو سال یکبار ضروری و در تشخیص به موقع و راه ‌های پیشگیری و درمان بسیار حائز اهمیت است.
مراجعين گرامي مي توانند جهت دريافت اين خدمت در طول هفته روز شنبه الي پنج شنبه از ساعت 8 الي 19 به جز ايام تعطيل رسمي به مركز تصويربرداري بيمارستان شهيد مصطفي خميني مراجعه و يا با شماره 88996378– 88991059 – 88996407 جهت تعيين وقت تماس حاصل نمايند.

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید