واحد بیماران بین الملل

خوش آمدگويي

هدف ما پيشگيري و مراقبت به موقع، ايمن و اثر بخش در راستاي ارتقاء سلامت جامعه است.

ضمن عرض سلام و خوش آمد گويي و با آرزوي بهبودي و سلامتي براي مراجعين محترم ، از حسن انتخاب شما جهت ارائه خدمات مطلوب در جهت ارتقاي  سلامتي و بهبودي بيماران  سپاسگزاريم .

بهبودي و سلامت هموطنان عزيزمان يكي از اهداف مهم اين مركز بوده و در همين راستا آماده خدمت رساني به مراجعين محترمي كه اين مركز را براي التيام آلامشان برگزيده اند هستيم

بيمارستان شهيد مصطفي خميني در ارائه خدمات پزشکی نوین در سطح بین المللی با رعایت معیارها و استاندارد های بیمارستانی در جهت توسعه و ارتقاء کیفی خدمات پزشکی گام برمی‌دارد و با بهره مندي از حضور اساتید مجرب دانشگاهی، پرسنل كارآزموده، استفاده از تجهیزات پزشکی به روز دنيا در خدمت بيماران محترم داخلي و خارجي مي باشد.

 

واحد بیماران  بین الملل(IPD): واحدی در بیمارستان است که وظیفه آن ایجاد هماهنگی های لازم جهت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران خارجی است.

 

توریسم درمانی یا گردشگری سلامت سفری است که با هدف درمان به کشور دیگری انجام می شود.  از دلایل این نوع گردشگری، عدم وجود شیوه های درمانی مشابه ، هزینه های بالا و عدم وجود تکنولوژی های پیشرفته درمانی در کشور مبدا می باشد ، از سویی دیگر با توجه به تعرفه های پزشکی مناسب در ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه و ارائه خدمات پزشکی و پرستاری با کیفیت بین المللی تعداد زیادی بیماران ، تمایل دارند تا برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر نمایند و این امر خود سبب گردیده تا یکی از قطب های گردشگری سلامت در منطقه، کشور عزیزمان باشد.

در این راستا بیمارستان مصطفي خميني با توجه به ظرفیت های بالفعل و بالقوه، دستاوردهای موفق بین المللی و پیشتازی در عرصه مدیریت نوین خدمات سلامت توانست در ارزیابی وزارت بهداشت مجوز پذیرش بیماران بین المللی را دریافت نماید.

 

پزشك IPD : آقاي دكتر محمد صداقت

جانشين پزشك IPD  : آقاي دكتر علي اكبر رضائي

مسئول واحد/پرستار  IPD : خانم دكتر نرگس وصال

 

خدمات IPD :

دپارتمان بیماران بین المللی ( IPD ) بیمارستان از کارشناسان متخصص و پزشکان مجرب مسلط به زبان های بین المللی تشکیل شده که به صورت 24 ساعته بستر ارائه خدمات سلامت را به بیماران بین المللی مهیا می سازد.

در بیمارستان مصطفي خميني  مسئول پیگیری کلیه خدمات درمانی مرتبط با بیمار بستری شده از طریق دپارتمان بیماران بین الملل به عهده پزشک IPDاست . لذا به جهت ارائه سریع تر و باکیفیت تر خدمات به بیماران پذیرش شده ازطریق دپارتمان بیماران بین الملل ارائه خدمات در خارج از نوبت بندی معمول نیزصورت می گیرد.این بیمارستان از طریق تبلیغات به روش های مختلف که مهمترین آن تبلیغ برروی نوع و کیفیت خدمات ارائه شده در این بیمارستان است نسبت به جذب بیمارانی خارجی اقدام می کند در این راستا حضور در اتفاقات مهم داخلی و خارجی در زمینه گردشگری سلامت از جمله شرکت در کنگره ها و بسیاری از نمایشگاه هایی که در کشور برگزار می شود،در دستور کار واحد IPD قرار دارد

حضور مترجم مقیم مسلط به زبانهای عربی، انگلیسی و فرانسه در این مرکز توانسته است ، از لحظه ورود به کشور تا ترخیص از بیمارستان را برای بیماران تسهیل نماید به گونه ای که هیچگونه خلل ارتباطی در این زمینه ایجاد نشود .

کارشناس ارشد IPD مسئول هماهنگی نحوه حضور بیماران بین الملل در بیمارستان است و بركليه امور درماني بيمار نظارت مستقيم دارد  در این راستا جهت کوتاه نمودن مسیر ارائه خدمات،حضور پرستار خوش آمدگویی در لابی و حضور کارشناس VIP/CIP در بیمارستان توانسته است  اهرم های موثری برای این دپارتمان ایجاد نماید .

ویزیت های روزانه پزشک IPD از تمامی بیماران بین المللی در بیمارستان و تیم مجرب و فوق تخصصی پزشکان این حوزه یکی از محورهای اعتماد بیماران به بیمارستان مصطفي خميني می باشد.

ارائه صورتحساب به زبان انگلیسی و عربي به همراه Medical Report در زمان ترخیص ، سبب ایجاد اطمینان خاطر در بیماران جهت ادامه درمان در کشور و یا مرکز دیگری گردیده است

مجهز بودن بخش های بستری به رسانه های تصویری و مکتوب بین المللی مصوب وزارت ارشاد، نصب استند خوشامدگویی به زبان بیمار، وجود پرچم ملی کشور وی، ارائه منوی غذای مبتنی بر ملیت بیمار به زبان عربی/انگلیسی و امکان سرو غذاهای بین المللی و امکان تبدیل ارزهای بین المللی به ریال در بیمارستان، از اهم اقدامات صورت گرفته است.

در راستای کاهش دغدغه های اقامتی و مسافرتی بیماران و همراهان وی ، ایجاد بستر همکاری با هتل های مختلف در درجات متنوع تشریفات، امکان دریافت و یا تمدید ویزا؛ رزرو خطوط مسافرتی در کلیه قالب های هوایی، زمینی، دریایی و بهره مندی از تورهای گردشگری داخل تهران توانسته است بار نگرانی بزرگی را از دوش ایشان بردارد. با توجه به شرایط بیمار و در صورت تمایل امکان همراهی وی از فرودگاه تا بیمارستان و بالعکس توسط کادر درمانی ویژه مهیا می باشد.

ترجمه کلیه اوراق و فرم های بیمارستان به دو زبان عربی و انگلیسی توانسته است گام مهمی را در راستای حفظ حقوق بیماران بردارد. در این راستا انجام نظرسنجی های روزانه از بیماران بین الملل در تکنیک های مختلف(پرسشنامه بین المللی-مصاحبه حضوری و یا ایمیل به بیمارستان) و انجام اقدامات اصلاحی در کمتر از حداکثر 12 ساعت توانسته است در تبیین و تنویر حقوق بیماران موثر واقع گردد .

 

 

مدارك مورد نيازجهت پذيرش بيماران خارجي

_ به همراه داشتن پاسپورت بیمار جهت انجام پذیرش و شناسایی وی.

_ به همراه داشتن گزارشات رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن ، ام آر آی و آزمایشات قبلی، جهت ارائه به پزشک معالج

 

 مكان برقراري ارتباط و ارسال پرونده قبل از مراجعه حضوري با استفاده از راههاي ارتباطي زير:

» _ شماره فكس بيمارستان : 88963739 -009821
» _ ايميل بيمارستا ن : ipd@mkht.ir
» _ شماره واتساپ : 00989339800850
» _ امكان مشاوره حضوري و مجازي با پزشك واحد بيماران بين الملل
» _ امكان برقراري ارتباط با پزشك IPD بعد از ترخيص (فالو آپ)

 

آدرس و موقعيت بيمارستان

بيمارستان شهيد مصطفي خميني در منطقه 6 تهران و ناحيه 2 ودر مركز شهر واقع شده است و موقعيت جغرافيايي اين بيمارستان دسترسي به تمام مناطق تهران را آسان نموده است.

» _ مسير 1 – ميدان وليعصر ، بلوار كشاورز ، خيابان فلسطين ، خيابان ايتاليا ، پلاك 9

»_  مسير 2- چهار راه وليعصر – خيابان فلسطين ، ميدان فلسطين ، خيابان طوس ، خيابان ايتاليا ، پلاك 9

»_ مسير 3- چهار راه وليعصر _ خيابان طالقاني – خيابان سرپرست – پلاك 9

 

مسير هاي دسترسي داخل شهري به بيمارستان و بالعكس

» _ خط مترو 4 راه وليعصر
» _ خط مترو ميدان وليعصر
» _ خط اتوبوسراني تند رو ر(BRT ) پايانه راه آهن به چهار راه و ميدان وليعصر
» _ خط اتوبوسراني تند رو ر(BRT ) پايانه آزادي به  چهار راه وليعصر
» _ خطوط تاكسيراني در مسير هاي فوق الذكر و ساير مسيرها
» _ تاكسي سرويس هاي مستقر در درب اصلي بيمارستان
» _ استفاده از تاكسي هاي اينترنتي (اسنپ ، تپسي و…..)

 

دسترسي به نزديكترين هتل ها

»_ هتل اسپيناس : در بلوار كشاورز _ شماره تماس : 83844 – 88985093
»_ هتل لاله : خيابان فاطمي جنب خيابان حجاب حجاب – شماره تماس : 88966021
»_ هتل هويزه : خيابان طالقاني تقاطع خيابان نجات الهي – شماره تماس : 88804357
 _ هتل حجاب : بلوار كشاورز خيابان حجاب _ شماره تماس : 88988276

 

فرودگاه

فرودگاه بين المللي امام خميني
فرودگاه مهرآباد

 

دسترسي مطمئن به نزديكترين صرافي ها

_  نزديك ترين صرافي ها به بيمارستان : مركز اصلي صرافي هاي تهران خيابان فردوسي