به گزارش «روابط عمومي» بيمارستان، دكتر محمد صداقت رئيس بيمارستان شهيد مصطفي خميني (ره) به مناسبت روز گراميداشت دانشمند بزرگ ابو علي سينا و روز پزشك با صدور پيامي اين روز را به اساتيد دانشكده پزشكي و پزشكان بيمارستان تبريك گفت.
متن پيام ايشان به شرح ذيل مي باشد:

 

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ

يا حَبيبَ مَنْ لا حَبيبَ لَهُ و يا طَبيبَ مَنْ لا طَبيبَ لَه

نارنینان ز شما بوی وفا می آید***** نَکهت زندگی از کوی شما می آید
گر سلامت طلبی روی مگردان ز طبیب*****که تن ساز به قانون شفا می آید

پزشکان متعهد و متخصص ایران زمین همواره در طول تاریخ و در مسیر خدمت به مردمان میهن، از جان گذشته‌اند و نقشی ماندگار و جاودان را خلق کرده‌اند.جامعه پزشکی ایران بر خود می‌بالد که نامگذاری روز پزشک مصادف با زادروز حکیمی نام آور است که به پیوند پزشکی و حکمت و اخلاق شهره بود. پزشکان ضامن سلامت جامعه، امنیت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند. از خودگذشتگی و فداکاری پزشکان متعهد و دلسوز در تمامي دوران، بر کسی پوشیده نیست و با هیچ پاداشی جز اجر الهی و رضایت او قابل جبران نیست
یکم شهریور ماه، زاد روز دانشمند بزرگ و طبیب برجسته ونامدار ایرانی جهان اسلام، شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا فرصتی مغتنم و مناسب برای یادآوری و درک اهمیت و جایگاه جامعه پرتلاش و توانمند پزشکان کشور است تا تلاش‌های ارزنده آنها که به واسطه مهارت، دانش، ایثار و اخلاص همواره نویدبخش حیات و سلامت مردم است، مورد تقدیر و تکریم قرار گیرد.
نوشتن و گفتن از آنان که سرمایه زندگی‌شان را به پای همنوعان ریخته‌اند؛ آنها که نیاسودند تا دیگران بیاسایند؛ انسان‌هایی که انسانیت را معنایی تازه بخشیده اند و جان و روح و جسم‌شان، تنها آرامش دیگران را خواسته است، کاری بس دشوار می‌نماید.
هزاران بوسه می زنند فرشتگان، بر دستان مقدسی که صداقت، مهارت و دانش را ابزار خود گرفته تا در طوفانی ترین دوران روزگار رنگ آبی آسمان را در پهنای زمین جلوه کرده و با سر انگشت عشق بر گیتی درس انسانیت بنویسند و البته این امر بهانه ای بس بسیار برای تقدیر و تشکر از حکیمان و طبیبان دلسوز است. بی تردید توفیق خدمتگزاری به مردم یکی از بهترین هدایای الهی است و تلاش برای تأمین و ارتقا سلامت جامعه به عنوان بزرگترین موهبت الهی پاداشی عظیم دارد و ذخیره ای است غنی برای آخرت که نصیب بندگان صالح و خداجوی می شود.
اینجانب ضمن تسلیت ایام سوگواري سيد و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (عليه السلام) و ياران با وفايشان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام مدافع سلامت، اين روز ارزشمند را خدمت اساتيد گرانقدر و اعضا محترم هيات علمي دانشكده پزشكي دانشگاه شاهد، پزشكان متعهد و متخصص بيمارستان شهيد مصطفي خميني (ره) و تمامی طبیبان فرزانه و جامعه پزشکی تلاشگر ایران اسلامی تبريك و تهنيت عرض نموده و به اين مناسبت از تلاش ها و خدمات ارزنده، صادقانه و متعهدانه شما بزرگواران تشكر و قدردانی می نمایم و امیدوارم پزشکان عزیز و گرامي در سایه ایزد منان سرافراز باشند و همواره هدف عالی شفابخشی که فطرت آشنای تمامی انسان هاست را با رویکرد پزشکی یکپارچه، سرلوحه تلاش بی وقفه خود قرار دهند.
از درگاه قادر حكيم بهروزي، سعادت و توفیق استمرار خدمتگذاري در راستاي توسعه و پيشرفت علم و دانش در حوزه ي علوم پزشكي و کسب اقتدار علمی کشور جهت ارتقا سلامت جامعه در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) را براي سروران گرامي مسئلت مي نمايم.
پاینده باد دستان شفابخشتان و جاودانه باد نام نیکویتان. همواره برقرار، سلامت و پیروز باشید. انشاءلله.

دكتر محمد صداقت
رئيس مركز پزشكي،آموزشي و درماني شيد مصطفي خميني (ره)

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید