لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران خارج کردن بزرگترین تومور کلیوی جهان

آخرین بروز رسانی 1396/03/02 ساعت 14:39

 

 

خارج کردن بزرگترین تومور کلیوی جهان

خارج کردن بزرگترین تومور کلیوی جهان در بیمارستان مصطفی خمینی
بزرگترین تومور کلیوی جهان از بدن یک بیمار در بیمارستان شهید مصطفی خمینی با روش جدید و با موفقیت خارج شد.

 

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، خیام فر اورولوژیست به همراه تیم پزشکان زیرمجموعه اش توانستند تومورکلیوی به وزن 7 کیلو و 900 گرم را از بدن یک بیمار زن خارج کنند.

دکتر خیام فر درباره این عمل جراحی گفت: چندی پیش این خانم بیمار احساس ترش کردن معده می کند و پس از مراجعه به پزشک از وی خواسته می شود از نواحی درونی بدنش از جمله معده و کلیه عکسبرداری  شود.

وی افزود: پس از تصویربرداری معلوم می شود در کلیه این بیمار تومور وجود دارد ولی اندازه آن هنوز مشخص نبود که وی برای عمل جراحی آماده می شود.

خیام فر گفت: پس از پنج ساعت عمل جراحی موفقیت آمیز و بکارگیری تکنیک جدید یعنی گره زدن رگ های خونی ناحیه اطراف کلیه و از کار انداختن رگ های عصبی توانستیم این تومور حدود 8 کیلویی را به همراه کلیه این بیمار از بدن بیمار خارج کنیم.

سرپرست تیم پزشکی جراحی افزود: خوش خیم بودن یا بد خیم بودن تومور خارج شده از بدن این بیمار پس از آزمایش های پاتولوژی مشخص می شود اما احتمال خوش خیم بودن آن زیاد است.

دکترخیام فر گفت: عمل جراحی خارج کردن تومور 8 کیلویی با متعادل ترین خونریزی (حدود 500 سی سی) انجام شد که این امر دقت بالای تیم جراحی را می رساند.

این بیمار که همچنان دوران نقاهت خود را سپری می کند در مصاحبه با خبرنگار ما با تشکر از پزشکان معالج ، حال عمومی خود را خوب توصیف کرد و گفت: احساس می کنم خیلی بیشتر از وزن تومور سبک شده ام.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

به بالا