لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران نمایش هنری پرفورمنس آرت در بیمارستان

آخرین بروز رسانی 1396/03/02 ساعت 14:39

 

 

نمایش هنری پرفورمنس آرت در بیمارستان

نمایش هنری پرفورمنس آرت(performance art) در محوطه بیمارستان در مقابل عزاداران حسینی برگزار شد.

هنرمندان با نمایش روزهای واقعه ایام محرم به هنر نمایی پرداختند.

 

 

پرفورمنس آرت(performance art)را به فارسي هنر اجرا و يا هنر نمايشگون ترجمه كرده اند و هنريست مرتبط با ديگر رشته هاي هنري كه براي بينندگاني اجرا ميشود.
اين اجرا ميتواند به صورت زنده و يا از طريق رسانه به نمايش درآيد.
در واقع ميتواند هر موقعيتي را كه داراي ٤ عنصر پايه اي : زمان،مكان،بدن اجرا كننده و يا حضور رسانه اي آن و رابطه ميان اجراكننده و بيننده است،شامل شود.
اين هنر ميتواند هر جايي اجرا شود،در هر محل يا با هر تنظيمات و هر مدت زماني.
حركات و اعمال يك شخص و يا يك گروه در يك جاي خاص و زمان خاص كار را شكل ميدهند.
اين هنر در دهه شصت ميلادي از دل هنرهاي تجسمي بيرون آمد اما غالبا آن را به هنرهاي نمايشي نزديك ميدانند،هرچند بسياري از اجراگران به تمايز قاطع هنر اجرا بر هنر نمايشي اصرار دارند.
هنر اجرا گونه اي هنر است كه عناصر تئاتر،موسيقي و هنرهاي تجسمي را باهم تركيب ميكند.هنر اجرا با رخداد مرتبط است و اغلب به صورت مترادف با يكديگر به كار ميروند.
هنر اجرا هنر زنده نيز ناميده ميشود و اغلب داراي محتواي سياسي،اجتماعي و فلسفي است و با هنر مفهومي پيوند نزديك دارد.

گروه هنری “مجسمه های نمایشی ایران” در سال ۱۳۸۶ توسط ابوالفضل همراه (هنرمند شناخته شده سینما،تلویزیون و تئاتر) و با هدف شناساندن و ترویج نوعی از هنرهای نمایشی بی کلام (مردان نقره ای) که در ایران کمتر شناخته شده است، راه اندازی گردید.

این گروه که در ابتدا متشکل از چندین هنرمند جوان توانمند و فارغ التحصیل عرصه نمایش بود،فعالیت رسمی خود را از دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال آغاز کرده و در طی سالهای برگزاری نمایشگاه (هفت دوره) از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنها گروه ثابت برپایی بخشهای هنری نمایشگاه بود.

در طی این سالها،این گروه هم از لحاظ کمی و هم کیفی رشد پیدا کرده به نحوی که در حال حاضر در حدود ۵۰ عضو ثابت و ۷۰ عضو متغیر دارد.همچنین در زمینه فعالیت در سایر هنرها نیز فعال بوده و هنرمندان شناخته شده ای در عرصه های تجسمی،موسیقی،نمایش و فیلم را به عضویت خود درآورده است.

گروه هنری مجسمه های نمایشی ایران در طی ۹ سال سابقه خود با سازمانها،ارگانها و موسسات دولتی و غیر دولتی،مجتمع های تجاری،مراکز خرید،مراکز تفریحی و فروشگاهها معتبر همکاری داشته و در نمایشگاهها،مراسمات و برنامه های مختلف فرهنگی و هنری به اجرای برنامه پرداخته است.همچنین این گروه در حال حاضر به عنوان بزرگترین و تنها گروه رسمی و مجوزدار نمایشی مردان نقره ای و یکی از سرشناس ترین گروههای هنری کشور می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

به بالا