لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران خبرهايي از افتتاح مركز تصوير برداري شاهد

آخرین بروز رسانی 1396/03/02 ساعت 14:39

 

 

خبرهايي از افتتاح مركز تصوير برداري شاهد

 

خبرگزاري دانشجو:

صبح امروز مرکز MRI بیمارستان شهید مصطفی خمینی دانشگاه شاهد با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس دانشگاه شاهد افتتاح شد.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی، نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم افتتاحیه مرکز MRI بیمارستان شهید مصطفی خمینی دانشگاه شاهد ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: بیمارستان های بنیاد شهید زیر نظر وزارت بهداشت قرار ندارند اما ضوابط وزارت بهداشت را اجرا می کنند و در واقع سه بیمارستان شهید مصطفی خمینی، ساسان و خاتم الانبیا زیر نظر بنیاد شهید هستند و ضوابط بنیاد شهید را رعایت می کنند.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: خوشبختانه بیمارستان بنیاد شهید سطح وسیعی از خانواده های ایثارگران و شهدا را تحت حمایت دارند البته مردم عام نیز می توانند از خدمات درمانی آن استفاده کنند.

 

وی افزود: در حدود یک سالی که من در این سمت قرار دارم تاکید ویژه ای روی بیمارستان های بنیاد شهید داشتند اما این بیمارستان ها از نظر امکانات و ساختمان ها نیاز به مرمت دارند و افتتاح این بخش از بیمارستان نیز در همین راستا امروز اجرایی شد.

 

حجت الاسلام شهیدی تصریح کرد: از سال گذشته خوشبختانه در بیمارستان های حاضر نگرانی خاصی نداشتیم و از نظر طرح سلامت بیمارستان های خصوصی در این طرح قرار ندارند و اگر بنا باشد که در این طرح قرار بگیرند باید زیر نظر وزارت بهداشت بروند که بار مالی برای وزارت بهداشت داشت و ما از این طرح صرف نظر کردیم.

 

وی ادامه داد: برای خانواده های ایثارگران و شهدا هزینه های بیمارستان رایگان است و مردم عادی نیز در صورتی که بیمه های تکمیلی داشته باشند می توانند از آن استفاده کنند.

 

نماینده ولی فقیه ادامه داد: دانشگاه شاهد نسبت به سایر دانشگاه های ما هم تراز کار می کند و موفق نیز بوده و اگر نارسایی هایی هم وجود داشته باشد مرتفع می شود.

 

گفتنی است مرکز MRI بیمارستان شهید مصطفی خمینی دانشگاه شاهد از پنجشنبه 23 بهمن ماه رسما آغاز به کار می کند و بیماران می توانند از آن استفاده کنند.

انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۳۸۸۵۶۶

 

خبرگزاري ايسنا:

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همزمان با ایام دهه فجر مرکز تصویربرداری شاهد مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید مصطفی خمینی را افتتاح کرد.

 

به گزارش ایسنا،در مراسم افتتاح این مرکز، حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران و مسئولان دانشگاه شاهد و مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید مصطفی خمینی حضور داشتند.

 

ساخت این مجموعه در زمینی به مساحت 300مترمربع و به مدت 6 ماه به طول انجامیده است.

 

این مرکز مجهز به دستگاه MRI زیمنس با قدرت 5/1تسلا که قابلیت انجام MR کلیه اندام‌ها MRMamography–MRF–MRS–MRAngiography MRCP-MRU با رزولوشن تصویری بسیار بالا است.

 

سرویس‌های دیگراین مرکز شامل ماموگرافی دیجیتال Heliantus ،پانورکس وسفالومتری دیجیتال Genorayو همچنین پری آپیکال است.

انتهای پیام


 خبرگزاري دانشجو:

رئیس دانشگاه شاهد در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:

 

توسعه بیمارستان شهید مصطفی خمینی در دستور کار دانشگاه شاهد قرار دارد

 
 

رئیس دانشگاه شاهد گفت: ساختمان بیمارستان شهید مصطفی خمینی قدیمی است و قدمت آن به پیش از انقلاب اسلامی می رسد و به همین دلیل نیاز به مرمت و همچنین توسعه دارد که برای این کار نیاز به تامین منابع است و قطعا جزو برنامه های دانشگاه قرار دارد.

 

ثقفی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، در خصوص برنامه های دانشگاه شاهد در ارتباط با توسعه بیمارستان شهید مصطفی خمینی گفت: بیمارستان شهید مصطفی خمینی تنها بیمارستان دانشگاه شاهد است که طرح هایی در راستای توسعه آن در نظر گرفته شده است.

 

رئیس دانشگاه شاهد ادامه داد: ساختمان بیمارستان شهید مصطفی خمینی قدیمی است و قدمت آن به پیش از انقلاب اسلامی می رسد و به همین دلیل نیاز به مرمت و همچنین توسعه دارد که باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

وی افزود: اما مشکلی که وجود دارد کمبود اعتبار است که در حال حاضر هنوز شرایط را برای این اقدام فراهم نکرده است.

 

ثقفی خاطر نشان کرد: هزینه ساخت بالاست و ما باید ابتدا منابع را تامین کنیم اما قطعا توسعه بیمارستان در برنامه های دانشگاه قرار دارد که افتتاح مرکز MRI بیمارستان شهید مصطفی خمینی نیز در همین راستا انجام شد.


 سايت خبري شهيد نيوز:

افتتاح مرکز تصویر برداری شاهد بیمارستان مصطفی خمینی
 
افتتاح مرکز تصویر برداری شاهد بیمارستان مصطفی خمینی شهیدنیوز: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه جمعی از مسئولان معاونت بهداشت و درمان بنیاد، ضمن بازدید از تجهیزات مرکز تصویربرداری شاهد بیمارستان مصطفی خمینی این مرکز را افتتاح کرد.
  

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی صبح امروز، سه شنبه 21 بهمن ماه 93 در مراسم افتتاح مرکز تصویربرداری شاهد واقع در بیمارستان مصطفی خمینی با تبریک یوم الله 22 بهمن از زحمات مدیران و مسئولان این مرکز تشکر کرد و گفت: در مدتی که به بنیاد شهید و امور ایثارگران آمده ام از روند خدمات رسانی بیمارستان های بنیاد راضی بوده ام چراکه شکایتی از آن ها نداشته ایم و این نشان می دهد سطح رضایت ایثارگران بسیار بالاست.
معاون رییس جمهور در رابطه با رویکرد نوسازی بیمارستان های بنیاد، ادامه داد: در یک سال و نیم قبل دقت نظر زیادی روی بیمارستان های ساسان، خاتم الانبیا(ص) و مصطفی خمینی داشتیم و به تجهیز آن ها؛ چه در بخش نوسازی ساختمانی و چه در بخش تجهیزات پزشکی اقدام کرده ایم که افتتاح مرکز تصویربرداری شاهد از جمله این برنامه ها است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن بیان این مطلب که دغدغه اصلی بنیاد در طول یک سال و نیم قبل نوسازی ساختمان قدیمی بیمارستان های ساسان و خاتم الانبیا(ص) بوده است، افزود: نمی گویم تجهیزاتی که در بیمارستان های بنیاد به کار گرفته می شود، بهترین تجهیزات است اما ما همواره درصدد ارتقای آن ها بوده و این مساله باعث خوشحالی ماست.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین درمورد موقعیت بیمارستان های بنیاد و طرح سلامت، گفت: پیش از این بحث مطرح شده بود که بیمارستان های بنیاد که خصوصی هستند زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بروند اما به دلیل بار مالی این پیشنها رد شد ولیکن درمان ایثارگران و خانواده های شاهد در این بیمارستان ها رایگان است.

افتتاح مرکز تصویر برداری شاهد بیمارستان مصطفی خمینی

   

 


 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

به بالا